Döner Robotu Ekran Sensör Menüsü ve Fırın Kontrol Sistemi Menüsü

SENSÖR MENÜSÜ
Sıcaklık Sensör Kontrol Sistemi: Makine üzerinde 3 adet sıcaklık sensörü bulunmaktadır. Ekrandan girilen set değerine göre robotu kesim yapmaya gönderir.

Sensör sisteminin kontrol edildiği sayfadır. Sensörsisteminin çalıştırılması için öncelikle fırının otomatik modda olması gerekmektedir. Otomatik mod tuşu fırın menüsünde yer almaktadır. Bu tuşa basılarak robot otomatik moda alındıktan sonra set değeri girilir ve Otomatik pişirme tuşuna basılır. Bu andan itibaren sistem sensörleri dikkate almaya başlar. Her üç sensör de set değerini geçtiği anda alttaki resimde görüleceği gibi sistem döneri taramaya alır. Tarama durumunda okunan sıcaklık değerleri set değerinin altına düşerse sistem taramayı iptal eder ve onunan değerlerin set değerinin üzerine çıkmasını bekler.

Tarama durumunda sıcaklık değerleri set değerinin altına düşmez ise sistem robotun kesim yapma fonksiyonunu çalıştırır ve döneri kesmeye başlar. Ekran aşağıdaki gibi görünür.

Sistemi devredışı bırakmak için otomatik pişirme tuşuna bir defa basılır.

Döner Robotu Fırın Kontrol Sistemi Menüsü

Döner Robotu Fırın Kontrol Sistemi Menüsü

FIRIN KONTROL SİSTEMİ MENÜSÜ
Fırın Kontrol Sistemi: Fırını kesme ve pişirme durumlarında otomatik uzaklaştıran yada yaklaştıran sistemdir. Manual olarak da kullanılabilinmektedir.

Döner Robotu Ekran Sensör Menüsü

Döner Robotu Ekran Sensör Menüsü

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Ioanis Issaris dedi ki:

    Doner Kebab Robotu İyi Güzel Fikir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir