Döner Robotu Manuel ve Otomatik Çalıştırma

Manuel Çalıştırma:  Fırın kontrol sisteminin iki modu bulunmaktadır. İlki Manual Mod’dur. Bu modda fırın hareketi ileri-geri-sıfırlama çalıştırılır. Böylelikle fırın istenilen yere doğru hareket ettirilir. Bu fonksiyonların çalışılabilmesi için manual mod tuşuna basılmalıdır.

Robot ilk çalıştırıldığı anda fırına sıfırlama yaptırılmalıdır. Bu durumda fırın dönerden uzaklaşır ve arkada yer alan sensöre kadar gider. Sensörü gördüğü anda durur. İster manuel olsun ister otomatik olsun sistemde dönerin altındaki tablalara çarpmamak için güvenlik önlemleri mevcuttur. Örneğin fırını ileri doğru hareket ettirdiğinizde tablaya 5 mm kala ekrandan tablayı çıkar uyarısı verilir. Bu 50 cmlik tabla içindir. Tabla50 tuşuna basıldığı anda fırının ileri hareketine izin verilir. Bu noktadan sonra sistem 35 cm lik tablayı esas alır.
35 cm’lik tablaya yaklaşıldığında yine aynı şekilde uyarı verilir.

35 cm’lik tabla çıkarıldıktan sonra Tabla35 tuşuna basılarak fırının daha ileri gitmesine izin verilir. Bununla birlikte sistemde fırının gidebileceği maksimum mesafe tanımlanmıştır ve bu mesafeyi aşmaz.

Döner Robotu Manuel ve Otomatik Çalıştırma

Döner Robotu Manuel ve Otomatik Çalıştırma

Otomatik Çalıştırma: Fırına sıfırlama yaptırdıktan sonra fırın manuel olarak istenilen bir noktaya getirilir ve hafızaya al tuşuyla bu nokta hafızaya alınır. Daha sonra istenilen takip mesafesi girilir. Otomatik mod düğmesine basılır. Bu andan itibaren robot her kesmeye gittiğinde fırını girilen takip mesafesi kadar geriye çeker ve fırın her pişirmeye girdiğinde girilen takip mesafesi kadar dönere yaklaştırır. Aynı manual moddaki gibi bu modda da tabla güvenlikleri vardır ve manual moddakiyle aynı şekilde çalışır. Fırını, robotta kesim bittiğinde ve sıfırlama yapıldıktan sonra Başlangıç poz. Tuşu ile hafızaya alınan son konuma götürülebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Cahit Kapan dedi ki:

    Belçika’da döner robotu şubeniz var mı detaylı bilgi verir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.