ATV Ekranlarında Döner Robotu Fabrikası

Korkmaz Mekatronik, ATV Avrupa kanalındaki Ekopazar programına katıldı. 6 Mart Pazar günü 1.Bölümü yayınlanan programın 13 Mart Pazar günü yayınlanan 2.Bölümü:

Gıda ekipmanları sektörü teknolojide sınır tanımıyor. Türk dönerinin ünü sınırları aşınca devreye artık döner robotları girdi. Türkiye’yi ve dünyayı bu döner robotu teknolojisiyle tanıştıran isimlerden Korkmaz Mekatronik, katma değeri yüksek ürünlerle ülkemize önemli bir döviz girdisi sağlarken Türk teknolojisini de dünyaya ihraç ediyor.

Türk dönerinin lezzeti sınırları aştı, yüksek teknolojilerle tasarlanan döner robotu devreye girdi. Günümüzde hızla gelişen yeni teknolojiler hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Döner lokantalarında, restoranlarda ve kızarmış hazır döner üreten fabrikalarda iş hızını ve hizmet kalitesini arttıran döner robotları ön plana çıkıyor. Döner ustaları döner robotundan çok memnun olduklarını söylüyor ve şunları ekliyor “Öncelikle temiz ve hijyenik kesim önemli. Buradan gelip geçen müşterilerin dikkatini çok çekiyor. Ayrıca biz döner ustalarının işini de rahatlatıyor.

Türkiye’ye ve dünyaya bu teknolojiyi kazandıran isimlerden biri de İzmir Torbalı’da faaliyet gösteren Korkmaz Mekatronik, ar-ge çalışmaları sonucu gıda sektörünü tam otomatik döner kesme robotu ile tanıştıran firmanın yönetim kurulu başkanı Korkmaz Altun şunları söyledi:

Dünyanın her ülkesinde yüzlerce makinemiz çalışıyor. Önce ürün kalitesi, özellikle makine üretiminden servis ve satış sonrası hizmete çok önem veriyoruz. İnsanların, döner robotlarımızı kullanan müşterilerimizin memnun olması bizi rahatlatıyor ve sevindiriyor. Dönerimizle birlikte teknolojimizi de tüm dünyaya götürmemiz gerek. Amerika bizim için önemli bir Pazar, sahip olduğumuz sertifikalarla uluslar arası standartlarda üretim gerçekleştiriyoruz. Biz Türk standartlarına uygun makinalar üretiyoruz, belgelerimizi ve vizelerini zamanında yaptırıyoruz. Avrupa standartlarına göre CE Belgesi’ne uygun ürünler üretiyoruz. İşin en önemlisi Amerika bizim için çok önemliydi, oraya uygunlu belgesini firma olarak almış bulunmaktayız. Tabi bunun için belgenin parasını ödeyim belgeyi alayım diyince olmuyor. Döner robotunu testlere sokuyorlar ve ben bunu gurur duyarak söyleyebiliyorum “Amerikan Standartları’nda, döner robotlarımızı gönderdiğimizde bizim bir tane eksiğimizi bulamadılar” ve belgelerimizi onayladılar. Korkmaz Mekatronik, üretiminin %80’inden fazlasını ihraç ediyor. İthalatın önünün kesilerek dışa bağımlılığın en aza indirilmesi gerekiyor. Dünya genelinde güçlü bir altyapı oluşturduk. Kadromuza ve ekibimize güvenerek emin adımlarla büyüme hedefimiz var. Burada acaba personel sayımızı 2 katına çıkarma olabilir mi, farklı bir ürün grubuna girip yeni bir istihdam sağlanabilirmi..bunları düşünüyoruz. Döner robotunun 5 sene ar-ge’si sürdü ama döner robotunu yaptık diye ar-ge durmuş değil. Dünyadaki teknolojileri takip ediyoruz.
Korkmaz Mekatronik, gençlere örnek olarak onları sektöre teşvik edecek misyon üstleniyor.
Mekatronik Bölümü’nden hocalarımız geliyor.Staj için aşağı yukarı dönem dönem 10’a yakın stajer gençlerimiz geliyor, onları teşvik ediyoruz, severek geliyorlar. Bizde işimizi seviyoruz. Üniversitelerin Mekatronik Bölümü’nü açması bizim içinde iyi oldu. 10’a yakın Mekatronik Mezunu arkadaşlarımız yanımızda çalışıyor.

Döner robotunun fast food ve endüstriyel sanayiye yönelik 2 ayrı tipi bulunuyor. Endüstriyel döner robotu, fabrikada büyük döner kesme robotlarıyla el değmeden hijyenik bir şekilde marketlere kadar gelen hazır dönerler üretiyor. Firmanın İdari İşler Müdürü Tuğba Yörükler şunları söyledi:

Döner Robotu’nun yapılışından, montajından, paketlemeden tutunda, buradan çıkıp ilgili alana teslim edilene kadar özellikle çalışıyoruz. Gerçekten firmamızda bu konuyla ilgili özenli bir çalışma A’dan Z’ye mevcut. İnşallah her geçen gün daha iyisi olacak. Biz işimizi gerçekten severek yapıyoruz. Bu işe de gönül vermiş bulunmaktayız. Umuyoruz ki, bununda sonraki zamanlarda bize ve ülkemize olan getirisini hep beraber göreceğiz.

 

Korkmaz Döner Kesme Robotu Haber Videosu:

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Aziz dedi ki:

    Merhabalar çok güzel bir makinedir,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.