Döner Nedir / What is Doner Kebab?

Döner ya da döner kebap, içyağı ve yöresel baharatlarla iyice terbiyelenmiş ve dövülmüş et parçalarının, bir şişin üzerine geçirilerek, dik bir şekilde asıldıkları odunateşi karşısında pişirilen kebap türüdür.

Doner or doner kebab, tallow and well seasoned with local spices and the battered pieces of meat, passing on a skewer, upright kebabs cooked in a wood fire against their principal.

Döner normal ateşte pişirilir. Yüksek ateşte pişirilen döner haşlanır. Dışı pişer içi çiğ kalır. Odun ateşiyle pişen döner odunlardan kaynaklanan isden dolayı dönerin tadını tamamen bozar. Gazla pişen döner aynı şekilde normal ateşte piştiği sürece lezzetli olur ve döner tadını alırsınız. Kömür ateşiyle pişen dönerde lezzetli olur. Doğal ateş olduğu için kendi halinde pişer.

Döner Kültürü:

Döner, hem çok lezzetlidir, hem yemesi pratiktir, hem de sağlıklıdır, tam bir protein kaynağıdır. İyi döner, yenirken ağızda lezzet bırakır, doygunluk verir, ama asla mideyi şişirmez, ağırlaştırmaz. Bunun gerçekleşebilmesi için etin seçimi ve hazırlanışı çok önemlidir. Dinlenen döner lezzetli olur. Biz Korkmaz Mekatronik olarak döner robotları üretim fabrikamızda verimliliğinizi arttırmak için çalışıyoruz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.