Döner Robotu ile Kesilebilecek Döner Çeşitleri ve Şekilleri / Robot Döner Ölçüleri

ROBOT İLE KESİLEBİLECEK DÖNER ÇEŞİTLERİ VE ŞEKİLLERİ 

Döner robotu ile yaprak, kıyma, tavuk, hindi, sucuk, balık gibi birçok farklı etten yapılmış döner kesimi kolaylıkla yapılabilmektedir. Burada önemli olan nokta dönerin belirli bir şekilde ve büyüklükte olması gerektiğidir, ayrıca döner, kesme işlemi sırasında deforme olmamalıdır. Deforme olma konusu genellikle sadece kıyma döner ya da soyalı kıyma dönerlerde olmaktadır. Yüzey şekli bariz olarak bozulan döner, robot tarafından hatalı şekillerden biri olarak algılandığı için kesme işlemi ya başlamayacak ya da başlasa da hata fonksiyonuyla kesme duracaktır.

Döner robotuna takılacak dönerin boyu en fazla 75 cm olmalıdır, aksi halde robot kesme işlemi sırasında hata verip servis konumunda bekleyecektir. En büyük çaptaki döner de 50 cm geçmemelidir daha büyük çapta takılan döner kesilemeyecektir. Şekil 10, robota takılacak döner çeşidi ne olursa olsun fiziksel büyüklüklerin maksimum değerlerini göstermektedir. Eğimli döner yüzeyi robotun kesici bıçağı ile hassas bir şekilde takip edilerek döner kesilmektedir. Burada oluşabilecek tek sorun 8 dereceden fazla bir eğime sahip dönerin Robota takılmasıdır. Böyle bir durumda kesme işlemi dönerin üst kısmında oluşacak ancak eğim fazla olduğundan alt kısımlar ilk başlarda kesilemeyecektir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için robota takılacak dönerin hafif eğimli olmasına dikkat edilmelidir. Dönerin üst çapını alt çapından birkaç cm büyük ayarlanması yeterli olacaktır. Yukarıda gösterilen en büyük döner yaklaşık 150 kg’dır. Robota istenilen küçüklükte döner takılabilmektedir.

Büyük çapta döner takıldığında mutlaka 35cm çapındaki ek alt tablayı ya da daha küçük olan 25cm çapındaki ek alt tablayı kullanınız.

Döner Robotu Döner Ölçüleri

Robota takılabilecek en büyük eğimli ve düz döner ölçüleri

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

 1. Ali Çayır dedi ki:

  Merhabalar kolay gelsin görüntü olarak süper. kaç kilo et kesme kapasiteli, en fazla kaç kilo takılıyor bu döner robotlarına, bu makinalar belgeli mi yurt dışına gönderebiliyor musunuz fiyatını da bilgilendirirseniz sevinirim

  • donerrobotlari dedi ki:

   Ali Bey,
   Farklı ağırlıktaki etlere uygun üretimlerimiz vardır. Yurt dışına gönderimimiz de mevcut. +902328532281 Numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.