Uzaktan Kumanda ve Dokunmatik Ekran Tuş Fonksiyonları

START/STOP : Robota ilk hareketi vermek ya da sıfırlamak için kullanılır. Herhangi bir işlemin durdurulması gerektiğinde kullanılır.

SHARPEN: İlk açılışta aktif olabilmesi için robotun sıfırlanmış olması gerekir. Bileme yapmak için kullanılır ilk basışta kesici kol bileme konumuna gelir , ikinci basışta ise bileme yapmak için kesme bıçağı dönmeye başlar. Eşlik eden bi-bi-biip sesi bileme uyarı sesidir.

CUT/REPETITIVE: İlk açılışta aktif olabilmesi için robotun sıfırlanmış olması gerekir. Döner piştiğinde kesme kararı verildiğinde kullanılır. Tuşa basınca robot ilk kesimde döneri tespit hareketi yapacaktır. Tespit hareketinin ardından kesme işlemi başlar. Repetitive yani sürekli kesimi aktif etmek için kesme bıçağı kesim yaparken ikinci defa bu tuşa basılır sinyal sesi ile otomatik kesim aktif olur ve bir tur kesme işlemi sonrasında kesme hiç durmadan devam eder.

RIGHT 1+1:  İlk açılışta aktif olabilmesi için robotun sıfırlanmış olması gerekir. Döneri sağa çevirmek için kullanılır. Dönme hızı 3dev/dakika dır. Sağa dönerken tekrar basılırsa dönme durur. Kesme işlemi sırasında basılırsa sinyal sesi ile birlikte otomatik kesme programına geçilir. Bir tur kesme işleminden sonra bir tur pişirme işlemi yapan robot işlem sonunda otomatik olarak aynı programla kesmeye devam eder. Herhangi bir tuşa basılmadığı sürece 1+1 otomatik program çalışmaya devam edecektir.

COOK 2+1:  Pişirme yapmak için basılır aktif olabilmesi için ilk açılışta robotun sıfırlanmış olması gerekir. Pişirme modunda tekrar basılırsa çevirmeyi durdurur. Pişirmedeki dönme hızı 1dev/dakika dır. Pişirirken tekrar basılırsa döner durur. Bu tuşa kesme işlemi sırsında basılırsa (2+1) otomatik programı seçilmiş olur. Bir tur kesme işleminden sonra iki tur pişirme yapan robot işlem sonunda aynı programla kesmeye devam eder. Her hangi bir tuşa basılması otomatik programı devre dışı bırakacaktır.

Uzaktan Kumanda Döner Robotu

Döner Robotu Uzaktan Kumanda ve Dokunmatik Ekran Tuş Fonksiyonları

LEFT 3+1:  İlk açılışta aktif olabilmesi için robotun sıfırlanmış olması gerekir. Döneri sola çevirmek için kullanılır. Dönme hızı 3dev/dakika dır. Sola dönerken tekrar basılırsa dönme durur. Kesme işlemi sırasında basılırsa sinyal sesi ile birlikte otomatik kesme programına geçilir. Bir tur kesme işleminden sonra 3 tur pişirme işlemi yapan robot işlem sonunda otomatik olarak aynı programla kesmeye devam eder. Herhangi bir tuşa basılmadığı sürece 3+1 otomatik program çalışmaya devam edecektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

  1. Ali Can dedi ki:

    Sistem budur arkadaş

  2. Geri dedi ki:

    Aretlcis like this just make me want to visit your website even more.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.